5 tipů pro větší sledovanost na YouTube

Dnes si ukážeme 5 zaručených tipů pro větší sledovanost na YouTube. Není tajemstvím, že je YouTube obrovské médium s neomezenými možnostmi.

Je tu však jeden problém. Je to velice navštěvované místo. To by samozřejmě takový problém nebyl, avšak musíme vzít potaz hustotu nahrávaného obsahu. Podle statistik se na YouTube nahraje přibližně více než 100 hodin videa každou minutu! 

Vzhledem k jeho obsahu tedy budete muset bojovat o to, abyste byli přinejmenším na těch lepších příčkách ve vyhledávání. Teď přichází tedy otázka: „Jak dám vědět lidem o mých videích?“. Dále se dočtete pět pokročilých návodů pro lepší sledovanost videí.

Většina tvůrců líně vydá video na YouTube a doufá, že se stane virálním nebo na něj alespoň někdo narazí. Samozřejmě tu taková možnost je, ale proč nezvýšit svou sledovanost?

Pokud budete věnovat dostatečný čas k optimalizaci vašich videí, budete mít obrovskou výhodu nad vaší konkurencí.

Pojďme se tedy podívat, jak na to!

Stručná vysvětlivka k SEO optimalizaci

Pojďme si nejdříve vysvětlit, jaké jsou nejdůležitější faktory, které používá YouTube k určování „ranku“ (Jak vysoko v žebříčku budete).

Ve skutečnosti to není tak složité, jak to možná na první pohled může vypadat. Na obrázku níže máte popsané, jak funguje algoritmus od firmy Google na YouTube.  Jelikož je ale složitý a není v českém jazyce, udělám vám výňatek toho nejdůležitějšího.

 Youtube ranking

 • Název videa
 • Retence publika (Jak dlouho se u vás publikum zdrží, zda si vás dokáže udržet v paměti)
 • Klíčová slova v popisku videa
 • Tagy
 • Délka videa
 •  Počet odběratelů před sledováním videa
 • Komentáře
 • Líbí se mi/Nelíbí se mi

Toto jsou ty nejdůležitější faktory, které vás musí zajímat. Nyní si ukážeme 5 způsobů, které nám pomohou využívat tyto faktory k úspěchům vašich videí. 

1.     Pište super-dlouhé popisky u videí

Většina lidí se domnívá, že píše popisky videí pouze pro fanoušky. To však není pravda, nejdůležitější je přesvědčit YouTube a Google, že jste ti nejlepší! YouTube totiž nemůže sledovat, ani poslouchat vaše video (alespoň zatím).

V konečném důsledku to znamená, že čím více textu napíšete do popisku videa, tím více informací jim předáte. Proto někteří tvůrci mohou mít problém s aktivitou. Jednoduše nepodají dostatek informací a YouTube je poté nemůže zařadit na vysoké příčky.

Nejdůležitější je využívat co nejvíce klíčová slova. Abych vám vysvětlil, o co se jedná, ukážu vám to na příkladu:

„Natočil jsem video o návodu na instalaci operačního systému. Do popisku tedy budu psát věty, ve kterých se budou objevovat klíčová slova. Udělám si menší výpis klíčových slov – instalace operačního systému, jak nainstalovat operační systém, rady pro instalaci operačního systému, instalace systému rychle a jednoduše… Nyní potřebuji používat tato klíčová slova v popisku. Opět dávám příklad – V dnešním videu si ukážeme instalaci operačního systému. Dozvíte se pár důležitých rad. Celá instalace bude jednoduchá a rychlá……“

Může obsahovat tolik slov, kolik uznáte za vhodné. Někteří například do popisků píší až 300 slov, což je prakticky celý jeden článek na internetu. Záleží pouze na vás, jak s touto cenou informací naložíte. Společně s dalšími technikami vám právě tato technika pomůže opravdu rychle dostat vaše video mezi nejlépe hodnocená videa na YouTube.

TIP: Doporučuji, abyste měli v popisku nejméně 200 slov. (Počet slov si můžete změřit například v aplikaci Microsoft Word.)

2.     Optimalizace kolem „video klíčových slov“

Při použití správných klíčových slov se můžete dostat i na stránku vyhledávače. Určitě víte, že pokud hledáte nějakou informaci na Google, vyběhnou vám výsledky videí z YouTube. Například pokud zadáme: „Jak nastavit Fraps“, dostaneme výsledky na obrázku níže.

Obrázek č. 2 - Jak nastavit fraps

Ve skutečnosti to dává rozum. Někdo nechce číst sáhodlouhý článek o tom, jak nastavit fraps. Raději si pustí krátké video, ve kterém je to vysvětlené. Na druhou stranu někdo může hledat informace o nemoci, kde bude chtít číst článek o symptomech nebo lécích apod.

TIP: Pokud tedy budete hledat klíčová slova pro vaše video, vyzkoušejte jej nejdříve ve vyhledávači. Pokud vám to najde nějaká videa, zvažte, zda nebude dobré takové klíčové slovo použít. V tom nejlepším případě se dostanete mezi první videa ve vyhledávači a získáte tím obrovskou výhodu před konkurencí.

3.     Získávejte zhlédnutí pomocí online komunit

Online komunity, jako je Linkedln, Quora (spíše pro zahraniční videa), diskuzní fóra nebo i Facebook skupiny jsou fantastická místa k nabírání co nejlepších čísel u videí.  

Věc se má tak, že většina webových stránek nemá ráda, když u nich někdo sdílí své odkazy. Ale pozor, pokud jde o videa z YouTube, většinou reagují kladně.

Po sdílení hraje největší roli kvalita vašich videí. Pokud totiž sdílíte video, které nebude dosahovat dostatečných kvalit, odnesete si většinou pouze značnou dávku nadávek a pár palců dolu. Pokud však zaujmete, vyhráli jste. Počet zhlédnutí je totiž jedním z nejdůležitějších faktorů na YouTube.

Stačí tedy najít téma, na které hledá hodně lidí odpověď. Poté ho umístit na stránku, kde se nejčastěji takové otázky vyskytují, a máte vyhráno. Pomůžete spoustě lidí a navíc dosáhnete skvělého hodnocení. V opačném případě budete opět ti, kteří si s videem nedali práci, a budete mít 10 zhlédnutí.

TIP: Sdílejte svá videa a ptejte se, jak je vylepšit. Zajímejte se o názory svých budoucích fanoušků a snažte se jim vyhovět ve všech ohledech, které můžete ovlivnit.

 

 

4.     Připomínejte lidem, že existuje tlačítko „to se mi líbí“ a odběr

Jelikož YouTube nevyužívá ve svém algoritmu zpětné odkazy, záleží mu více na hodnocení vašeho videa. Pokud se lidé budou vracet a budou se rádi koukat na vaše videa (nejlépe až do konce), můžete se vyšplhat až mezi ty největší příčky žebříčku.

Odběr a „to se mi líbí“ jsou dvě nejvíce důležité tlačítka na vašem kanále. Odběr je samozřejmě mnohem důležitější, ale i na „to se mi líbí“ záleží dost na to, abyste se snažili mít jich co nejvíce.

Proto se snažte za každou cenu připomínat vašim divákům, že tam to tlačítko je. Tlačítko odběr, ani tlačítko „to se mi líbí“ nikoho nic nestojí a vám to může zaručit cestu nahoru. Nezapomeňte tedy ke konci každého svého videa připomínat a lehce rozkazovat lidem, aby to udělali. Pro vás by to měla být jedna z priorit!

TIP: Vyžádejte si od lidí palec nahoru, komentář a odběr v každém videu!

5.     Vytvářejte seznamy videí bohaté na klíčová slova

Nikdy neopouštějte váš kanál bez řádné organizace. Každý má rád pořádek v tom, na co zrovna kouká. Vytvářejte pro své diváky seznamy videí, kde bude jasně specifikované, o co jde. Možná se budete divit, ale i tento způsob vytváření pořádku vám pomůže k větší sledovanosti.

Co myslím tím „bohaté na klíčová slova“? Už jsem to jednou vysvětloval, ale ukáži vám to na obrázku od autorů FitnessBlender. Je to sice zahraniční kanál, přesto však můžete vidět tu strukturu jejich seznamů.

Seznamy videí od FitnessBlender

Určitě si na obrázku všimnete, že mají seznamy delší název. Opět se snažte mít v seznamech klíčové slovo spojené s vaším kanálem a daným seznamem. Například u prvního seznamu vidíme název série: „Fitness Blender Kitchen“ a k tomu ještě o co se jedná: „Healthy & Easy Clean Eat“. Lidé, kteří budou hledat „Healthy clean eat“ najdou tento kanál pomocí tohoto seznamu videí.

 TIP: Jakmile budete mít alespoň 10 videí na svém kanále, rozřaďte je do přehledných seznamů.

Zaujal vás tento článek? Sledujte nás na naší Facebook stránce. Nezapomeňte se přihlásit k odběru novinek nebo se zaregistrovat a očekávat další skvělé rady a tipy pro váš YouTube kanál.

 

Mladý nadšenec do tvorby webu a všeho kolem toho. Momentálně studuji angličtinu na pomaturitním kurzu. Dále se snažím zdokonalovat jako frontend developer. Rád si zabloguji na vlastním projektu www.jakbytyoutuber.cz. Kromě toho mě také můžete zastihnout na streamu (twitch.tv/fragzoneeu.)

134 thoughts on “5 tipů pro větší sledovanost na YouTube

 1. Zdravím, začínám na YouTube a rád bych měl více sledujících 🙂 Jsem fotřík z Prahy a začínám s let’s play her (stream zatím ne, na to se ještě necítím).

  Můj kanál zde: https://www.youtube.com/channel/UCxlmdUb08d2qNQ86ImTzxlw

  Budu rád, když se mrknete na kanál a víídea, a zanecháte lajk (či odběr, pokud se budou hodně líbit :-))

  Zdar 😉

 2. Ahoj, budu moc rád když navštívíte můj kanál na twitch.tv, hraju různé hry a jde mi hlavně o zábavu, když dáte follow budu moc rád, mějte se hezky a budu se těšit když se uvidíme na streamu.

  TWITCH.TV/SALYOSBOURNE

 3. Bannana kamaráti. Volám sa Worm Bore na YouTube, po slovensky som Červotoč. Pochádzam zo Slovenska, aj keď lístoček na kožušku tvrdí niečo iné (made in China). ☺
  Práca s drevom je moje hobby, som samouk a mojím ľudským a opičím kamarátom sa to páči. Však posúďte sami….
  youtube.com/channel/UCYRoaPvMnCFy-Zby4MIznqA

  Ak sa Vám zapáči moja tvorba, budem rád keď sa pridáte do mojej bandy.
  Odberom, komentom aj lajčikom.

 4. Ahoj:D začínám na YouTube ,hraju převážně hororovky,pokud máte čas tak se mrkněte a dejte kdyžtak odběr nebo like pokud se vám to bude líbit dekuju UCwkwkk3z5TFQ_2RjowvdUYA

 5. ‼️Čaj všichni, tady Maty‼️
  Jsem zpátky a mám tu pro vás nové videjko ;
  🔴https://youtu.be/QrvbL5PG37E
  Dneska se toho zhostila Mařena a světě div se, vytvořila DISS TRACK na její nejoblíbenější obchod, tak se mrkněte‼️👌👽

 6. Super článek taky točím videa na YouTube na kanál HOMC cz natáčím Lego Stop Motion Animace. Teď se snažím dostat kanál do povědomí lidí tak mi prosím pomože tím,že klidnete na tlačítko Odběr a Sdílet. Děkuji za přečtení. 🙂

    1. Pomocí speciální aplikace díky které se z nafocených fotek stává video.
     Díky za odběr Filip. A sdílej dál díky. 🙂

 7. Ahoj na YouTube teprve začínám. Začali jsme točit videa z naší extrémní práce. Chtěl bych vás poprosit o váš názor 😁 pokud se vám to bude líbit tak dejte like a odběr určitě budou další videa nejen z práce mockrát děkuji 👍https://m.youtube.com/watch?v=_haARmjL9Ss

 8. Pro všechny lidi co rádi sledují srozumitelný stream her ve kterých je člověk alespoň trochu znalý a nechová se jako malé díťe! Ale i tak uvítám kohokoliv nehledě na váš věk BAVTE SE!!

 9. Na youtube se snažím prosadit,ale moc mi to nejde,ale tenhle článek určitě vyzkouším v praxi.
  Zatím se snažím prosadit na blogu svou knihou zde: tezkycasknihaonline.blogspot.com

 10. Zdár komunita na YouTube pôsobím pod prezývkou MaestroDavo a snažím sa pridávať
  videa hlavne z hier videa z posilňovne, nejaký ten unboxing.
  S videom si dám vždy poriadne do tela niekedy strihám aj pol dňa ak sa jedna o zložitejší koncept,
  ako klasický let’s play.
  Nuž videa som začal točiť v zahraničí a stále mám vyše 90% návštevnosti z Fínska, Švédska a podobne.
  a teda neviem sa nejako prebiť medzi slovenských a českých fanúšikov.
  Ak si to dočítal až sem tak ti už teraz ďakujem a ak si pozrieš aj môj kanál (viď link nižšie) budem ti vďačný druhýkrát. 🙂

  Môj YouTube kanál: MaestroDavo

  Viva YouTube !

 11. Zdravím všechny 🙂 snažím se dávat videa na síť youtube, ale problém je takoví že můj kontent zaujímá nízký počet lidí. Dělám to spíše proto že mě to skutečně baví, ale i tak chci mít kolem sebe fanoušky, třeba jen 3 z vás abych věděl že videa nedělám jen pro sebe, ale že to zajímá i další lidi. nechci vás skutečně do ničeho nutit, ale byl bych rád kdyby jste si u mě našli to svoje to co vas baví. odkaz: https://www.youtube.com/channel/UCtAmQvFP3CNyN3wkVgzGOqQ/videos?view_as=subscriber …. tak doufam že se vám bude aspon 1 video líbit a podpoříte mě LIKEm nebo Odběrem mého kanálu. 🙂
  děkuji za vyslechnutí a přeji hezký zbytek dne. 🙂

 12. Já teda začínám a je to boj 😀 Nicméně vyzkouším rady a snad najdu diváky, které pobavím svojí tvorbou a kteří budou podobně ujetý jako já 😀 🙂

  Kdyby se někdo chtěl podívat na moje videa, tak posílám taky odkaz na mě (a kdyby někdo chtěl navázat spolupráci, tak budu moc ráda, chci poznat nové lidi se stejným koníčkem:) ) https://www.youtube.com/channel/UCGFFcfRFIZsEv6mJ6Azhi9Q?view_as=subscriber

  Jinak točím takové „vtipné, situační“ scénky. 😀

 13. Ahoj, hledám přispěvatele pro můj kanál. Jezdíte s autokamerou a máte znatocený nějaký prase? nebo zábavnou situaci? Nahrajte to na úložnu a pošlete mi link.
  Budu rád za každé shlédnutí, like či odběr. Díky
  youtube.com/ceskesilnice
  facebook.com/ceskesilnice

 14. Zdravím přátelé! Rád bych zde odkázal na náš kanál na Youtube co máme společně s kamarádem, točíme to co nás baví a doufáme, že najdeme i publikum, které to bude bavit. Zde je odkaz na náš kanál, tak mrkněte. Pokud chcete vidět ihned další videa, která vydáme, dejte nám ODBĚR! Díky moc. AŤ TO FRČÍ! https://www.youtube.com/channel/UCHmT-iEiig4rtDQo7CoOjNw

 15. Ahojte, díky za tipy. 🙂 Ja sa zaoberám natáčaním videí, ktoré sa snažím skombinovat s hudbou, používam kameru Panasonic HC-V770 a GoPro Hero5 Black, veľa videí točím v slow motion režime, čo si myslím je zaujímavé pozrieť si spomalene hokej alebo futbal skombinovaný s hudbou, podarilo sa mi takto nahrať napr. Ligu Majstrov Real Madrid-SSC Neapol alebo hokej Slovensko-Rusko… Budem vďačný za odber a samozrejme dám aj odber za odber, ponúknite… 🙂
  https://www.youtube.com/channel/UCm2yJF49KDiS8_gYf6HwMdA/videos
  Jojo

 16. Ahoj. Taky jsem před měsícem začal a rád bych se dostal do podvědomí lidí 🙂

  Točím sketche a vlogy z cestovaní.
  Díky za případný odběr a držím všem palce 🙂

 17. Имеется такая услуга – добровольное медицинское обслуживание (или ДМО).
  Она предполагает, что пациент вносит небольшую сумму за абонемент и посещает врачей весь год не платя за каждый прием.
  Однако опросы показывают, что лишь 6% жителей Санкт-Петербурга знают о такой услуге.
  Почему?
  Да потому что частным клиникам намного выгодней сдирать с людей деньги за каждый визит.
  А если какой-нибудь сотрудник клиники попытается рассказать про добровольное медицинское обслуживание клиенту – это сулит ему увольнением.
  Эта информация уже вызвала кучу скандалов, после того как информацию об услуге рассекретил один врач.
  Его уволили , после того, как он предложил ДМО своему пациенту.
  Самое невероятное, что информация по ДМО присутствуют в открытом доступе, просто находили на эту информацию единицы.
  Как отстоять свои права?
  О правилах предоставления такой услуги и обязанностях клиник можно узнать, просто вбив в Яндекс фразу: „добровольное медицинское обслуживание“.
  И именно обслуживание, а не страхование.

  34j5c6h86

 18. Pokud potřebujete rychle získat tisíce kvalitních zhlédnutí na YouTube video,
  tak je dobré jít rovnou najisto. Já si likes, odběratele a zhlédnutí kupuji u
  DIGIho na Stovkomatu a vždy jsem spokojenej. Super jednání a jistota
  vrácení peněz v případě nespokojenosti.
  Nějakých 7000 zhlédnutí a třista likes k tomu pořídíte za krásných 200Kč.
  Za sebe mohu jen doporučit.
  Job na nákup zhlédnutí a likes najdete na stovkomatu zde: http://www.stovkomat.cz/job/7771/

 19. Ahojte,
  s rodinkou začínáme točit návštěvy různých atrakcí a chtěl bych se zeptat jak se Vám líbí naše videa, případně co by jste udělali lépe?

  Pokud se Vám budou videa líbit, děkuji předem za lajky popř. odběr!

  https://youtu.be/gAMt0QfDISQ

 20. Ahoj 🙂 když tak vidím tu propagaci tady, tak proč se nepřidat 😀 Takže z článku nahoře jsem se poučila a nejdříve důrazně prosím o palce nahoru, komentáře a odběry, až budu hvězda tak si na Vás vzpomenu 😀 a teď vážně, jsem začínající zpěvačka a hudba je mé všechno 🙂 tak kdybyste se přišli podívat a ohodnotili, budu si toho moc vážit 🙂 tady je link 🙂
  https://www.youtube.com/channel/UCE2in5DjonwObFRn3UkLyzw

 21. Zdravíčko přátelé,
  také jsem začal natáčet let´s play na youtube. Prozatím můj kanál je v plenkách 😀
  Pokud se mrknete a dáte mi nějakou zpětnou vazbu(i kritiku), budu za to moc rád.
  Pokud se Vám moje tvorba bude líbit, tak mi dejte odběr ne palec nahoru. 😉
  Samozřejmě se nebráním nějakou spolupráci s jiným youtuberem.
  Musíme si přeci pomáhat 😉
  Tož čuuus 🙂

  1. Zdar!
   Pokousim se vytvaret muziku(do pozadi) zatim mam jen kratickou ukazku ale pokusim se co nejdriv vydat nejaky delsi song. To vis prazdniny…. jak budes chtit.
   Vydaval bych tato videa pod licenci Creative Common ale je mozny se i nejak dohodnout.
   Snad se Ti alespon tato kratka ukazka zalibi: https://youtu.be/xV5yx9DzJBg

  1. Ahoj určitě budu rád ale udělal bych nejdříve live stream a potom z něj videjko které bych postnul na youtube 😀 za každý odběr a palec nahoru budu rád

   1. No, tak az bude video tak posli link :] Ja te tam pridam :] obcas to prochazim napric lokalizacema jesli nejake video nevzniklo, ale muze se stat ze ho nenajdu :]

    Ahoj a dik

 22. Ahoj lidi jmenuji se Silver Wolf a jsem začínající letsplayer a pokud toto čtete koukněte se na muj kanál a řekněte mi váš názor na má videa.Ps pokud se vám má tvorba bude líbit zanechte like a odběr.kanál—–https://www.youtube.com/channel/UCi8nJ-n80q3kzEgT18X5-0w

 23. nevím jaka písnička v pozadí (nevěděl jsem jak to mám říct) by se hodila na YouTube aby me ne označili na kopirajta

  1. Zkus youtube knihovnu 🙂 tam to všechno je, anebo si to vyhledej na netu a stáhni si to, takových zvuků a hudby existuje spousta 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *